Pełna oferta zabiegów i masaży leczniczych wykonywanych w obrębie układu stomatognatycznego, funkcjonalnie odpowiadającego za żucie, połykanie, mowę oraz wyrażanie stanów emocjonalnych dostępna jest już w naszej klinice.
Fizjoterapia, wykorzystuje naturalne metody przywracania zdrowia. Jej celem jest pobudzenie organizmu do walki z chorobą za pomocą różnych bodźców fizycznych. W stomatologii fizjoterapia wykorzystywana jest do niesienia pomoc osobom cierpiącym z powodu bólu w rejonie głowy i szyi, a dokładniej do leczenia:
Przykładowe zabiegi fizjoterapeutyczne wykonywane przez naszych specjalistów.
Terapia manualna – to indywidualnie dobrany do potrzeb pacjenta proces terapeutyczny. Opiera się na wywiadzie i badaniu pacjenta, omówieniu jego dolegliwości oraz ustaleniu celu zabiegów. Proces ten obejmuje zarówno terapię w gabinecie, ale również progam ćwiczeń domowych oraz zalecenia dotyczące codziennych aktywności. W terapii manualnej wykonywane są techniki stawowe, które wpływają również na normalizację pracy mięśni, zwiększenie ukrwienia tkanek i poprawę metabolizmu.
Terapia manualna wg koncepcji CRAFTA®, to wyspecjalizowana metoda szczegółowo zajmująca się problemami obszaru głowy i szyi, pozwalająca fizjoterapeutom na podjęcie efektywnej współpracy ze stomatologami. Koncepcja ta pozwala na skuteczną walkę z między innymi: dysfunkcjami stawów skroniowo-żuchwowych, bólami głowy i twarzy, szumami usznymi i bruksizmem.
Masaż z opracowaniem punktów spustowych mięśni – jest to rodzaj masażu leczniczego, podczas którego szczególną uwagę zwraca się na wyczuwalne palpacyjnie punkty w obrębie mięśni, które mogą wywoływać ból nie tylko w miejscu występowania, ale również np. promieniujący do zębów.
Plastrowanie dynamiczne – kinesiology taping – terapia z wykorzystaniem bawełnianych, elastycznych plastrów naklejanych na skórę. W zależności od problemu, stosuje się dobraną indywidualnie dla Pacjenta aplikację. Plastry nie wykazują działania farmakologicznego, mają natomiast za zadanie odciążenie problematycznego obszaru. Z powodzeniem wykonuje się rozliczne aplikacje na obszar twarzy i szyi.
Mobilizacja blizny – inaczej „uruchamianie” blizny, czyli zwiększenie jej przesuwalności względem tkanek otaczających. Ma na celu usprawnienie funkcji obszaru pokrytego blizną oraz zmniejszenie dolegliwości bólowych wynikających z powstania ewentualnych adhezji czy występowania stanu zapalnego. W obrębie twarzy i szyi prowadzi do estetyzacji blizny.