T-Scan to komputerowa, nieinwazyjna i wiarygodna metoda, która przede wszystkim pomaga określić, jakie siły powstają w trakcie gryzienia czy żucia, czy są symetryczne oraz czy nie powodują nadmiernego nacisku na zęby. Poza tym T-Scan pozwala zdiagnozować przeciążenia narządu żucia (mogą powodować bóle głowy) oraz określić występowanie przyczyn zgrzytania zębami.
Warto pamiętać, że badanie T-Scan polega na zagryzieniu przez pacjenta cienkiej płytki sensorowej. Podczas zagryzania nagrywany jest film rejestrujący powstawanie kontaktów międzyzebowych. Analiza filmu pozwala odkryć i usunąć istniejące nieprawidłowości. I już, chwilę później wszystkie dane pojawiają się na komputerze.
T-Scan pozwala na wyróżnienie praktyki na tle innych dzięki supernowoczesnej technologii, ograniczenie do minimum korekt i nieodpłatnych wizyt powtórnych, a także na udoskonaloną komunikację i edukację pacjentów na temat okluzji.
Nieprawidłowe kontakty mogą spowodować ból zęba, ból stawów skroniowo-żuchwowych, mięśni oraz złamania koron zebów, ich starcie pataologiczne czy choroby dziąseł. Co więcej, System deprogramacji -jest niezwykle przydatny u osób cierpiących na bruksizm, w leczeniu z zastosowaniem licówek porcelanowych oraz koron i mostów opartych na implantach.